Szambo betonowe to najlepsza – lepsza od plastikowego zbiornika, pod względem wytrzymałości i jakości użytkowania – inwestycja przy domu, firmie, czy też warsztacie. Wiąże się ona z kosztami, które generuje budowa, ale pieniądze szybko wracają do portfela właściciela. Ten rodzaj szamba jest bardzo popularny wśród użytkowników.
Aby cieszyć się w pełni z funkcjonalności betonowego szamba, należy przed rozpoczęciem inwestycji zwrócić uwagę na dwie rzeczy.
Pierwszą, bardzo ważną, jest sprawdzenie, czy szambo betonowe jest wykonane z wytrzymałego surowca, czy klej montażowy oraz komin i właz zapewnią użytkownikom domu lub lokalu bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.
Drugą rzeczą jest dobór zbiornika na nieczystości. Dokonuje się tego uwzględniając czas użytkowania oraz liczbę użytkowników. Oczywistym jest zakup szamba betonowego niewielkich rozmiarów, gdy jego miejscem docelowym jest działka lub domek letniskowy, wykorzystywany tylko w sezonie letnim. Jednak inwestowanie w niewielki zbiornik na nieczystości, gdy będzie on użytkowany przez cały rok, i to przez kilkuosobową rodzinę, nie jest dobrym pomysłem. Zamiast oszczędności wygeneruje straty w postaci opłat za częste wybieranie nieczystości.
Jednak gdy szambo betonowe zostanie wybrane rozsądnie, portfel opłacającego wywóz nieczystości nie odczuje strat. Tylko jak dokonać wyliczeń? Odpowiedź jest prosta.
Na początku musimy sprawdzić ile w ciągu miesiąca zużywane jest litrów wody przez liczbę mieszkańców danego gospodarstwa lub pracowników zakładu. Wynik będzie zbliżony do tego jaką ilość nieczystości będzie musiał zmieścić bezodpływowy zbiornik na nieczystości ciekłe.
Po wykonaniu obliczeń należy wybrać odpowiednie do gospodarstwa domowego, firmy, czy też warsztatu szambo betonowe. Liczba produktów w ofercie jest duża. Niektóre osoby decydują się na tylko jednokomorowe zbiorniki na nieczystości, inni wybierają szamba betonowe dwukomorowe, a jeszcze inni szamba monolityczne lub szeregowe. Każde z wymienionych dostępne jest w różnych pojemnościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top
Dokonujemy darmowej wyceny. Zadzwoń 880 363 323