Szamba betonowe jednokomorowe. Charakterystyka

Najpopularniejszym rodzajem szamb w Polsce są zbiorniki jednokomorowe. Czym się charakteryzują i kiedy warto zdecydować się na ich zakup? Zapraszamy do lektury.

Czym charakteryzują się betonowe szamba jednokomorowe?

Jak wskazuje nazwa, zbiorniki te zbudowane są z jednej komory, która stanowi ich centralną część. Komora ta na etapie montażu przykrywana jest płytą oraz wyposażana w tzw. kominek i właz, dzięki którym możliwe jest opróżnianie szamba. Całość wykonana jest z solidnego betonu, który jest odporny na procesy wypychania wody gruntowej, a także bardzo wytrzymały. Szamba betonowe jednokomorowe są dodatkowo zbiornikami bezodpływowymi, które co jakiś czas muszą być opróżniane przez firmę zajmującą się usługami asenizacyjnymi, czyli wywozem nieczystości. Częstotliwość ich wykonywania będzie zależeć od szybkości napełniania zasobnika.

Jakie są główne zalety szamb betonowych z jedną komorą?

Szamba betonowe to znane i cenione rozwiązanie, klienci mają jednak do wyboru kilka typów zbiorników. Jednokomorowe są jednak najpopularniejsze m.in. ze względu na niższą cenę nie tylko od zasobników dwukomorowych, ale także szamb wykonanych z tworzyw sztucznych, które są nawet kilka razy droższe. Kolejny atut to szczelność, inwestor może być więc pewien, że poza korzystaniem z usług wywozu szamba, nie będzie musiał obawiać się choćby o niezawodność zbiornika i konieczność jego ewentualnej wymiany. Wariant z jedną komorą to dla inwestora także ogromna wygoda, bowiem instalacja zbiorników do 10m3 nie wymaga pozwolenia na budowę, wystarczy bowiem samo zgłoszenie jego instalacji. 

Kiedy wybrać betonowe szambo jednokomorowe?

Klienci mają do wyboru kilka wymiarów szamb, zazwyczaj od 4m3 do 12m3. Przy wyborze wielkości dla domu jednorodzinnego trzeba brać pod uwagę m.in. liczbę domowników przypadających na zbiornik. Uznaje się jednak, że najmniejsze zasobniki to wybór najlepszy do domków letniskowych, zaś zbiorniki największe (12m3) to opcja dla budynków zamieszkałych przez większą liczbę osób, a także przy restauracjach czy domach weselnych.

Jak widać szamba betonowe jednokomorowe – które również mamy w ofercie – to szereg zalet, od solidności, przez cenę, aż po łatwy montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top
Dokonujemy darmowej wyceny. Zadzwoń 880 363 323