Jakie są orientacyjne koszty montażu szamba betonowego?

Szambo jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdej posesji, jeśli nie ma możliwości przyłączenia obiektu do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Jego realizację należy zlecić odpowiedniej firmie jak Solid Szamba. Na rynku znajdziemy szamba plastikowe i betonowe. Każde ma inne parametry, ale przede wszystkim różnią się ceną, tym na co wiele osób zwraca uwagę. I chociaż te z tworzywa sztucznego są tańsze, warto dołożyć trochę pieniędzy i zdecydować się na wariant trwalszy, czyli betonowe.

Jeśli jednak chodzi o całkowite koszty, są one trudne do wypisania, ponieważ zawsze coś może się zmienić, a nieprzewidziane okoliczności sprawią, że inwestycja będzie droższa. Co ma na to wpływ? Między innymi rozmiar zbiorników, im większe tym finalna cena jest wyższa. Przeprowadzane prace ziemne również mogą się przeciągnąć w czasie, przez co dochodzą kolejne wartości w kosztorysie. A wpływ ma na to między innymi stan gruntu. Odrębną sprawą są pozwolenia na realizację, co przekłada się często na przedłużenie realizacji, a więc opóźnienia i kolejne koszty. Ile jednak orientacyjnie trzeba zapłacić?

Cena szamba betonowego

I choć trudno jest wskazać konkretną cenę szamba betonowego, warto wiedzieć, co składa się na koszt realizacji inwestycji, i jak to mniej więcej wygląda. Zakup zbiorników jest podstawą ceny, ta zależy od ich wielkości. Jednokomorowy zbiornik do 10 tys. litrów pojemności to blisko 2 500 zł, natomiast do 12 tys. i więcej to stawka wyższa. Dwukomorowe szambo o pojemności 10 tys. litrów może kosztować już 3 500 zł. Montaż takiej realizacji to koszt 2000 zł. W przypadku inwestycji tworzonej z kręgów cena ich zakupu może przekroczyć 1000 zł, a ich uszczelnienie to blisko 800 zł. Podłączenie to koszt 1 500 zł. Cena prac ziemnych waha się w granicy 100 zł za jedną roboczogodzinę, a zazwyczaj potrzeba na ten cel przeznaczyć od trzech do czterech godzin. Warto jednak przed założeniem szamba sprawdzić, jakie są wydatki w danym rejonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top
Dokonujemy darmowej wyceny. Zadzwoń 880 363 323